Jsem velmi rád nezaměstnaný, nevěříte?

3. dubna 2007 v 10:29 | Vendulka |  Vtiptext
*
"Bydlíme se ženou na mateřské a malým dítětem v menším okresním městě 120 km od Prahy ve zděděném rodinném domku. Ještě nedávno jsem pracoval jako systémový analytik u místního výrobce telekomunikačního softwaru,vydělával jsem na náš region slušné peníze, žena dostávala mateřskou a docela hezky a spokojeně jsme si žili. Vydělával jsem 15 000 čistého, žena má mateřskou 3 630, za 18 630 korun se u nás dá slušně žít. Shodou různých okolností můj zaměstnavatel zkrachoval.

Nepříjemné...

Slušnou práci u nás neseženu a tak jsem se rozhodl hledat v Praze. Našel jsem si práci hned, jsem profík v oboru, plat je slušný - 38tisíc. Na denní dojíždění to ovšem není, takže si musím pronajmout byt a domů jezdit jen na víkendy a jedenkrát v průběhu týdne, když je třeba ženě pomoci, a taky aby nebyla pořád s dítětem sama. Samozřejmě něco stojí stravování v Praze, máme sice stravenky a žena mi dává jídlo sebou, ale stejně se nevyhnu restauraci. Ale práce mně baví, mám skvělé výsledky, firma je se mnou velmi spokojená a daří se nám.

Pracuji v Praze už měsíc a půl a přišla první výplata - 26 600 korun na dlaň. Z toho okamžitě vypláznu 10 000 korun za pronájem garsonky na Jižním městě. Ještě za vodu, plyn, internet (tedy výpalné Telecomu) 2000. Soukromě najedu domů a zpět 1 920km, což mně stojí jen na benzínu 4 800. Za různé další nutné pražské poplatky, které bych doma neměl, vydám asi tisícovku. Počítám, počítám...jsem blázen, abych tady makal celý týden bez rodiny za 8 800? Moje žena bere mateřskou 3 630, náš společný příjem je tedy 12 430 korun.

Jak s tím vyžít?

Naše životní úroveň upadá. Dávám výpověď, odjíždím domů a přihlašuji se na Úřad práce. Moje odměna činí 10 800 korun za celodenní hraní s dcerou. Protože se večer nudím, skládám známým PC. Udělám tak jeden týdně, na každém vydělám asi 2 000, tedy 8 000 měsíčně na ruku. Uvažoval jsem, že si zřídím ŽL a začnu se tím živit. Tak jsem zašel na úřad. Paní mi vysvětlila, že musím platit minimální zálohy na sociální a zdravotní pojištění, dohromady asi 3000 za měsíc. Minimální daň mi ukousne minimálně 840 korun měsíčně. Počítám, počítám...Z mých vydělaných 8 000 mi tedy zůstane 4 160. Polovina?

Pani, nechejte si ten formulář...

Podnikám dál na černo, neplatím nic, zdravotní za mne platí stát a sociální pojištění nikdo. Stejně je k ničemu. Dostávám 10 800 od Úřadu práce, 8 000 za služby přátelům, manželka 3630, takže náš celkový příjem do rodiny je 22 430. Naše životní úroveň se rapidně zvedla, letos v létě si konečně dovolíme dovolenou u moře a v zimě lyžování v Alpách. Minulý měsíc jsme si vyřídili sociální příplatek na bydlení a na dopravu MHD, dcera má atypický ekzém a manželka ji musí vozit k lékaři. To udělá 3 000 měsíčně, vyděláváme už 25 430 čistého a koupili jsme si hezkou Fábii na leasing. A hodná paní na úřadě slíbila, že nám příplatek doplatí za rok nazpět, potřebuji nové lyže a manželka si vyhlédla kožíšek. Těšíme se, až manželce zvednou mateřskou na 7 000, možná bychom si pořídili druhé dítě a koupili nové, lepší, zahraniční auto, ten leasing lehce z těch 35 800 čistého utáhneme.

Jednou za půl roku se nechám na chvíli zaměstnat a pak hurá znovu na ÚP. No, nějak ten měsíc vždycky přežiji...to víte, už jsem si zvykl na svůj denní režim: v 10 ráno žena zajde pro rohlíčky do pekárny, po cestě mi koupí noviny samé potěšitelné zprávy!), pak si chvíli hraji s dcerou a vyrazíme někam na výlet, podle počasí - do přírody, na koupaliště, na běžky, do akvaparku. Jen mně občas přepadá splín a pak mne trochu mrzí, že moje dvě vysoké školy, inteligence i schopnosti nejsou využity. Nemělo by to mrzet i tu paní na úřadě? Ale brzy mně to přejde, vždyť se máme tak dobře a já jsem nevděčný! Když se vrátíme z výletu, potkám občas kluky z bývalé práce a pozvu je na pivo. Jsou furt nespokojení, což nechápu. Makají a stále jim nestačí peníze. A přitom je to tak jednoduché...

Díky státe, díky vládo, miluji tuto svoji českou socialistickou zem!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jan Nerom Jan Nerom | 3. dubna 2007 v 11:30 | Reagovat

Dávám jedničku, je to přesně jako muj příběh,

socani to podojili tak,

že když našeho příkladu bude následovat víc rodin,

zhroutí se to tu jak domeček z karet,

doufám, že to že už nejsou u vesla vydrží co nejdýl,

nejlíp na furt!!!!

2 Latimerie Latimerie | 3. dubna 2007 v 12:14 | Reagovat

:))))) fakt jsem se zasmála, ale myslim, že to je asi víc kpláči no ale je to pravda!

3 ceskej honza ceskej honza | 4. dubna 2007 v 12:50 | Reagovat

jo, bohuzel musim konstatovat, ze to takhle fakt funguje .. osobni zkusenost ... ale je tam jeden hacek .. jednou za pul roku na chvili se nekam zamestnat za min 30 tacu asi jen tak nepujde a pro prihlaseni na pracak to asi taky nebude stacit .. ale pokud bych slevil z naroku na 30 a vic .. tak to je v podstate realizovatelny

4 starman starman | 4. dubna 2007 v 15:41 | Reagovat

Je potřeba mít správnýho kamaráda na správnem místě ne?

5 Dan Dan | 5. dubna 2007 v 0:36 | Reagovat

Na první pohled to vypadá lákavě.  Situace v oblastech s menším počtem obyvatel a hlavně dál od Prahy je situace přímo strašná.  Jsem rok a 3 měsíce na pracáku. Předtím jsem byl OSVČ. Platil jsem neustále minimum ale i tak poslední rok to bylo i s min. daní necelých 3000,- měsíčně. Na pracáku to spočetli na 1600,-  3měs., pak 1400 další 3 a pak už nic. Sociálka se nechytala vůbec, protože mám slušné auto.

Práci jsem hledal dost intenzívně ale doslova to jsou samé výdrby. Poslední práce na CNC plazmě  byla ve smlouvě 50 Kč/hod. +50 % nenárokovatelná částka(po zk. 3 měs. době) navíc s podmínkách prašného dolu. Nechat se podle Českého Honzu  zaměstnat za 30 tisíc je pohádka z pera Paroubkova.  Naštěstí po celou dobu OSVČ jsem házel bobek na stát a šetřil každou korunu.  Bez zajištění vám sociálka nedá nic, protože v případě White málo smrdíte.

6 ivo ivo | E-mail | 19. dubna 2007 v 14:35 | Reagovat

No jo čecháčci.Jsem nezaměstnaný v regionu,kde je 20% nezaměstnanost.Dosud jsem dostával 2400,-Kč(životní minimum) na měsíc a po změně dávek mám obavu že se stanu bezdomovcem.Podnikat nemůžu už jen proto,že nemám z čeho.Také jsem ve svém oboru celkem dobrý,ale v malém městě je minimum pracovních příležitostí.Z těch 2400,- bych měl platit 2800,-výživného(stanovené díky tomu,že jsem si aktivně hledal zaměstnání v Praze a dělal 2 práce najednou a výdělek z hlavního zaměstnání byl 11000,-) a soud mi odmítl výživné snížit.Čeká mně vězení pro neplacení výživného.Pisatel je komik a asi člen ODS,když píše o něčem,o čem nic neví.

7 jano jano | E-mail | 30. června 2008 v 17:48 | Reagovat

Nevěřím ani slovo. Nedělejte z nás, co v tom OPRAVDU žijí blbce. Už jen to, že nárok na podporu máte jen po určitou dobu a ani vám nestačí se půl roku zaměstnat jak píšete a už vůbec ne opakovaně. Nikdy nikdo nemůže říct, že se mu vyplatí být veden na úřadu práce z mnoha důvodů, jeden z nich je například zajištění v důchodu. Ze žádných dávek nemůžete ušetřit peníze nebo "uživit" ještě auto-jedině by vám stálo jen v garáži a neplatil leasing. Opravdu je urážející, že si někdo vymyslí takový blábol pro podporu ODS.

8 Margaretka Margaretka | 30. července 2008 v 15:46 | Reagovat

No esi to nebude tim, že HOVNO děláte, von tam píše, že na černo podniká - ste si nefšímnuli?

9 Medulka Medulka | 12. května 2009 v 17:05 | Reagovat

Bohužel je to tak až na menší nepřesnosti. Ale jinak já jsem velice přející a tak Ti tleskám a moc Ti to přeji . At´jsme slušní a studovaní ocenění není jen v jiných rovinách a pokud opravdu za tebou nestojí někdo jako Parobek a jemu podobní tak plat větší nebude. Stále v médiíích plácají o průměrné mzdě 18 500 cha chááá kde??? Bydlím v Karlovarském kraji kde jsou nejvyšší ceny a nejnižšší platy??? Je to rok co to byl zastupitel z Prahy a sliboval že něco udělá ale....nic . Máme byt na hypotéku a dvě děti na jídlo nám zbyde 6 000 nic moc každý den se modlím ,že se to vládě vrátí co dělá z českým lidem. A to oba máme středoškolské vzdělání .Tenkrát jsme mysleli jak dobře se učíme a jak budeme dělat rádi , ale není zpětná reakce. Přeji tedy všem ,kteří nějak vykejvou se státem i těm co kradou u bezpečnostních agentur miliony peněz moc jim přeji užívejte. Já někdy nemám na jídlo a boty pro děti , ale jsem už jinde státu ani korunu. Každému se vše vrátí i s úroky a politici nejsou nad lidi pápápá

10 sstuart sstuart | Web | 17. června 2015 v 16:13 | Reagovat

Dobrý článek, dozvěděl mnoho nového!) [:tired:]

11 detonates detonates | Web | 8. září 2016 v 6:25 | Reagovat

credit pujcka :D

12 Arleneobets Arleneobets | E-mail | 22. července 2017 v 12:36 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170721

13 SandyHic SandyHic | E-mail | Web | 31. července 2017 v 17:43 | Reagovat

http://www.copic-sketch.ru - интерьерный скетчинг

14 MariaEn MariaEn | E-mail | Web | 2. srpna 2017 v 9:16 | Reagovat

Хотите разнообразить вашу сексуальную жизнь? Добиться новых ощущений помогут эротические товары

Один из самых востребованных способов достичь невероятных ощущений – <a href="https://afroditalove.ru/category/vibromassazher-vibrator/">купить вибратор</a>. С его помощью достаточно проcто добиться дополнительной симуляции чувствительных зон и точек на теле. Только не используйте его в одиночку, доверьтесь своему партнеру. Это значительно укрепит вашу эмоциональную и физическую связь и позволит стать более раскованными друг с другом.</p>
Также среди интим-товаров распространены наручники, эрекционные кольца, различные стимуляторы и смазки. Начните с чего-нибудь одного, не бойтесь пробовать разные варианты, и вы обязательно сможете отыскать то, что придется по вкусу вам и партнеру.</p>
Стоит отметить: <a href="https://afroditalove.ru/category/prezervativy/">купить презервативы</a>, вагинальные шарики, фаллоиммитаторы, вакуумные помпы, и прочие игрушки для взрослых можно в интернет-магазине «Афродита» (afroditalove.ru).</p>

15 Carolyntindy Carolyntindy | E-mail | 4. srpna 2017 v 19:04 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708

16 Dol33larpi Dol33larpi | E-mail | 13. srpna 2017 v 3:34 | Reagovat

<b>Добро пожаловать на наш сайт</b>
<b>V.I.P. Услуги
OpenVPN
DoubleVPN Service
Proxy/Socks Service</b>
<a href=http://0.00000007.ru/2#GkKND4HNae>
<img>http://0.00000007.ru/3#n17fAe1UV2</img>
</a>
------------------------
Стабильно большое количество socks и proxy серверов online
на сегодняшний день: 33557 IP в 198 государствах
<b>Очень высокая анонимность - мы гарантируем, что все наши прокси сервера абсолютно анонимны</b>
(тоесть не ведут логов и не модифицируют http заголовки)</b>

Шифрация траффика до сокс сервера, собственные технологии туннелирования траффика!
Сверхнадёжная защита IP и всех абсолютно соединений без использования VPN
Возможность защищённого соединения с сокс серверами включена на всех тарифах! Укрыть или изменить ваш IP можно 2 кликами мышки.

<b>Совместимо с Windows 2k/2k3/XP/Vista/Seven/Win8
Совместимо с MacOS, Linux, BSD (100% работоспособность через WINE)
Совместимо с любыми виртуальными машинами</b>

Безусловно САМЫЕ доступные расценки на безлимитный доступ при высочайшем качестве
Наше правило - больше покупаешь - меньше платишь
Возможность выбора наиболее подходящего анонимного прокси сервера - фильтрация по маске
-IP Hostname Language Uptime Country City Region-
Неизрасходованные прокси не сгорают при окончании периода действия аккуанта.
ICQ бот на абсолютно всех тарифных планах!
<b>Профессиональная техподдержка</b>
Автоматическая оплата средствами популярных платёжных систем WebMoney , PerfectMoney и BITCOIN
Полностью Анонимный VPN Сервис
Доступ по защищённому https протоколу
<b>Всё что требуется для получения доступа это зарегистрироваться и произвести оплату!</b>

<a href=http://0.00000007.ru/2#a3mwpg4G0z>Vip proxy</a>
__________
openvpn сертификаты
купить socks прокси
+как отключить блокировку вк
+как обойти блокировку вконтакте через яндекс браузер

17 Avito777alomb Avito777alomb | E-mail | 15. srpna 2017 v 20:11 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Мое почтение, дорогие друзья!</b>

Готовы предоставить Всем вам сервис по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам необходимы определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если нужен залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!
Гарантия:

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим... <b>А также, гасим Штрафы ГИБДД за 65% ...</b>

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!

<b>канал Телеграмм  @t.me/avito50 </b>
________

кошельки авито +с балансами
авито рубцовск доска бесплатных объявлений
авито снять
купить рейма авито со скидкой зима
авито бу

18 LarryHob LarryHob | E-mail | Web | 25. srpna 2017 v 23:34 | Reagovat

http://xn--80aaoucbgkp.xn--p1ai/component/k2/itemlist/user/202736  фильм бесплатно смотреть оналйн   смотреть сериал мама  http://weightlossnycity.com/component/k2/itemlist/user/329365

19 LarryHob LarryHob | E-mail | Web | 28. srpna 2017 v 23:33 | Reagovat

http://psdsdata.com/component/k2/itemlist/user/2130  скачать музыку go off ost фильм бесплатно   похожие фильмы  http://patonis.gr/component/k2/itemlist/user/118445

20 LarryHob LarryHob | E-mail | Web | 18. září 2017 v 2:58 | Reagovat

http://wakeupcoach.co.il/component/k2/itemlist/user/355531  смотреть фильм онлайн хорошем качестве 2014 новинки   2016г полный фильм  http://oneidalakecampgrounds.com/component/k2/itemlist/user/146817

21 LarryHob LarryHob | E-mail | Web | 10. října 2017 v 0:19 | Reagovat

http://chiesadiognissanti.it/component/k2/itemlist/user/9720  кино 2015 в хорошем качестве 720 смотреть   брайс даллас ховард  http://www.bbmolina.net/component/k2/itemlist/user/282248

22 Dol77larsuh Dol77larsuh | E-mail | 14. října 2017 v 18:40 | Reagovat

Были заплачены деньги 6000 за покупку базы данных и просто швырнул. с другого аккаунта к нему обратились, уже специально на 100р была сделка на выборку и тоже швырнул.

непорядочный гандон. кинет 100р%

Телеграм  @japoshka кидальная дешевка

23 Charlesveimb Charlesveimb | E-mail | Web | 23. října 2017 v 15:39 | Reagovat

Thesis Writing Service - EssayErudite.com

If you look for a trustworthy <a href=https://essayerudite.com/thesis-writing-service/>thesis writing service</a> and want to benefit from a higher grade, your editors, proofreaders, and instructors are here to lend you a hand.
Some students afraid of hiring professional writers due to ethical issues. As a result, they fail the course due to various reasons not able to defend their degree.
You should note that there is nothing wrong with opting for a <a href="https://essayerudite.com/thesis-writing-service/" />thesis writing service</a>. EssayErudite is certainly the best place for that.

Thesis Writing Service https://essayerudite.com/thesis-writing-service/

24 BethanyXqr BethanyXqr | 15. listopadu 2017 v 16:27 | Reagovat

Oh God. I don't know what to do as I have tons of work to do next week month. Plus the university exams are coming, it will be a stretch. I am already being anxious maybe I should <a href=http://smartpound.com/user.php?login=tfaltin57&view=history>link</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

25 ElvaYvi ElvaYvi | E-mail | Web | 23. listopadu 2017 v 15:41 | Reagovat

https://www.sfbi.com/store/buying-tadalafil

26 LarryHob LarryHob | E-mail | Web | 29. května 2018 v 23:49 | Reagovat

http://zrenie.org.ru/component/k2/itemlist/user/90624  смотреть фильм 2013 полный фильм   скачать фильм  http://impresslabels.com/component/k2/itemlist/user/91613

27 Robertimpag Robertimpag | E-mail | Web | 12. července 2018 v 13:53 | Reagovat

http://forum.thespace.bg/viewtopic.php?f=3&t=25648

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama